منحصر بفردترین ویژگی این هتل مربوط به پایه آن است که با طرحی از اثر انگشت حاکم دوبی، شیخ محمد‌بن‌رشید ساخته خواهد شد

یکی دیگر از برج های غول پیکر دنیا، برج دبی با ۵۵۰متر ارتفاع ،جمیره نام دارد.

در سراسر دُبی، صدها پروژه ساخت و ساز به سرعت پیش می روند تا برای نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ افتتاح شوند. اما مشخص شده که همیشه جایی برای یک پروژه دیگر نیز وجود دارد. کمپانی دولتی دُبی هولدینگ (Dubai Holding) که در عرصه ساخت و ساز فعال است، اخیراً از جزییات یک پروژه بسیار بزرگ رونمایی کرده است که شامل یک برج بسیار بلند ۵۵۰ متری است که بلندتر از برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک خواهد بود.

این برج که «برج جمیره» نام دارد در منطقه الصفوه در نزدیکی برج العرب واقع شده است و نقشه ها نشان می دهند که اطراف این برج را مراکز چند منظوره، مسکونی و تجاری با عنوان «مرکز شهر جمیره» (Downtown Jumeria) احاطه کرده است. البته نباید این محله را با محله «Downtown Dubai» که در اطراف برج خلیفه و در شمال شهر واقع شده اشتباه گرفت.

قرار است ساخت این پروژه به سرعت شروع شود و اولین فاز آن در سال ۲۰۲۳ به افتتاح برسد. گفته می شود که در طراحی برج جمیره از تپه های شنی بیابان و واحه ها الهام گرفته شده است و شامل یک پلتفرم به ارتفاع ۴۵۰ متر با یک مرکز اقامتی و رستوران در بالای آن خواهد بود. همچنین یک عرشه تماشا نیز در این برج وجود خواهد داشت که نمایی ۳۶۰ درجه ای و خیره کننده از شهر دوبی را ممکن خواهد ساخت. اما منحصربفردترین ویژگی و بخش این هتل مربوط به پایه آن است که با طرحی از اثر انگشت حاکم دوبی، شیخ محمد بن رشید ساخته خواهد شد.

بین نیوز