شهردار اصفهان گفت: این هفته در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» شاهد اتفاق خوبی برای هنرمندان و عرصه هنر خواهیم بود و تالار هنر با گذراندن مراحل نوسازی و بهسازی در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» افزود: این هفته در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» برای هنرمندان اتفاق خوبی خواهد افتاد و تالار هنر به عنوان یکی از مکان هایی که محل آفرینش و بروز هنر در عرصه هنرهای نمایشی و تئاتر بود دوباره در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

نوروزی تصریح کرد: تالار هنر یکی از مراکز مهم نمایشی در اصفهان است که نیاز به بازسازی داشت و براساس درخواست و نظر هنرمندان این فضا با اضافه شدن پلاتو، بهسازی و تعمیرات ضروری و نوسازی تجهیزات با شرایط بسیار مناسب، بازگشایی می شود و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

وی افزود: برای این طرح ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده و با پیگیری های معاونت فرهنگی – اجتماعی و منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان به نتیجه رسیده است.

شهردار اصفهان در پاسخ به تماس یکی از شهروندان در خصوص پرداخت حقوق معوقه کارگران بخش هایی همچون ناژوان و صفه اظهار کرد: حقوق هیچ کارگر و کارمند شهرداری با تاخیر مواجه نیست و روزی که ما به حوزه مدیریت شهری وارد شدیم، حقوق ها چندین ماه عقب بود اما اکنون حقوق ها سر وقت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: نکته ای که در مورد حقوق های معوقه مطرح شد، مربوط به شرکت هاست؛ شهرداری بسیاری از کارها را به بخش خصوصی و پیمانکاران واگذار کرده است، با این حال این موضوع اکنون بررسی می شود و اگر مربوط به شهرداری باشد امروز پرداخت می شود اما اگر مربوط به شرکت ها باشد، پیگیری می شود.

شهردار اصفهان افزود: هر شهروند می تواند روزهای پنجشنبه یک هفته در میان با رادیو و برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کند تا به مسئول مربوطه اعلام و پیگیری شود.

وی ادامه داد: موضوع حقوق های عقب افتاده، مربوط به یکی از شرکت هاست که دو ماه با تاخیر پرداخت حقوق ها مواجه است و باید برای کارگران خود چاره ای بیندیشد تا موجب آزار و اذیت کارکنان نشود.

نوروزی با بیان اینکه سه روز پیش شهروندی از منطقه شش تماس گرفت و درخواستی در مورد پیاده روهای خیابان ارباب مطرح کرد که بر همین اساس دستور لازم صادر شد، اظهار کرد: در همین راستا به ویژه از مسئولان و کارگران منطقه شش قدردانی می کنم که کار چند هفته ای را طی چند روز، دیشب به پایان رساندند و جای تشکر دارد از شهروندی که پیگیر بود و همچنین مجموعه ای که با سرعت کار را اجرایی کردند.