به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» افزود: این هفته در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» برای هنرمندان اتفاق خوبی خواهد افتاد و تالار هنر به عنوان یکی از مکان هایی که محل آفرینش و بروز هنر در عرصه هنرهای نمایشی و تئاتر بود دوباره در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

نوروزی تصریح کرد: تالار هنر یکی از مراکز مهم نمایشی در اصفهان است که نیاز به بازسازی داشت و براساس درخواست و نظر هنرمندان این فضا با اضافه شدن پلاتو، بهسازی و تعمیرات ضروری و نوسازی تجهیزات با شرایط بسیار مناسب، بازگشایی می شود و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

وی افزود: برای این طرح ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده و با پیگیری های معاونت فرهنگی – اجتماعی و منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان به نتیجه رسیده است.

شهردار اصفهان در پاسخ به تماس یکی از شهروندان در خصوص پرداخت حقوق معوقه کارگران بخش هایی همچون ناژوان و صفه اظهار کرد: حقوق هیچ کارگر و کارمند شهرداری با تاخیر مواجه نیست و روزی که ما به حوزه مدیریت شهری وارد شدیم، حقوق ها چندین ماه عقب بود اما اکنون حقوق ها سر وقت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: نکته ای که در مورد حقوق های معوقه مطرح شد، مربوط به شرکت هاست؛ شهرداری بسیاری از کارها را به بخش خصوصی و پیمانکاران واگذار کرده است، با این حال این موضوع اکنون بررسی می شود و اگر مربوط به شهرداری باشد امروز پرداخت می شود اما اگر مربوط به شرکت ها باشد، پیگیری می شود.

شهردار اصفهان افزود: هر شهروند می تواند روزهای پنجشنبه یک هفته در میان با رادیو و برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کند تا به مسئول مربوطه اعلام و پیگیری شود.

وی ادامه داد: موضوع حقوق های عقب افتاده، مربوط به یکی از شرکت هاست که دو ماه با تاخیر پرداخت حقوق ها مواجه است و باید برای کارگران خود چاره ای بیندیشد تا موجب آزار و اذیت کارکنان نشود.

نوروزی با بیان اینکه سه روز پیش شهروندی از منطقه شش تماس گرفت و درخواستی در مورد پیاده روهای خیابان ارباب مطرح کرد که بر همین اساس دستور لازم صادر شد، اظهار کرد: در همین راستا به ویژه از مسئولان و کارگران منطقه شش قدردانی می کنم که کار چند هفته ای را طی چند روز، دیشب به پایان رساندند و جای تشکر دارد از شهروندی که پیگیر بود و همچنین مجموعه ای که با سرعت کار را اجرایی کردند.