مدیر عامل شرکت رویش صنعت آیریک توان محصولات این شرکت را در رقابت با همتای خارجی خود منحصر به فرد دانست و از اقبال عمومی خوب محصولات در میان کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز، کیانوش موحد زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از ابتدای سال ۱۳۸۳ کمبود محصولات هیدرولیک مربوط به صنعت آسانسور را در کشور احساس کردیم و عزم ما بر آن شد که با دانش متخصصان داخلی این محصول را تولید نماییم از سال ۱۳۸۵ به صورت رسمی کار خود را با برند تجاری ELF-POWER آغاز کردیم.

وی در ادامه گفت: عمده فعالیت شرکت رویش صنعت در حوزه طراحی و ساخت جک و پاور آسانسورهای هیدرولیک می باشد که این محصولات یک سال گارانتی و بیمه سامان را نیز بخاطر اطمینان از کیفیت محصولات خود به همراه دارد.

این کارآفرین عرصه صنعت از اشتغال زایی مستقیم برای ۱۵ نفر و غیر مستقیم برای ۵۰۰ نفر خبر داد و گفت: باعث افتخار است که محصولات ما می تواند با رقبای قدرتمندی همچون آلمان و ایتالیا رقابت نماید و صادرات این محصولات به کشورهای عراق و عمان و چشم انداز صادرات به کشورهای شمالی نیز از دیگر برنامه ها و افق روشن پیش روی این شرکت است.

موحد زاده در ادامه به وجود ۳ هزار پروژه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۵۰۰ پروژه فعال است و خاطر نشان می شود با تجهیزات ما در روز ۵ هزار نفر جابجا می شوند.

*آموزش و تولید دو بال قدرتمند صنعت

مدیر عامل شرکت رویش صنعت آیریک از تعامل موثر این شرکت با سازمان فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: ما اولین شرکت خصوصی هستیم که با تجهیزات کامل در حوزه آموزش صنایع جوشکاری، فرزکاری و مکانیک در ۳۶ رشته هنرجو برای اصفهان تربیت می کنیم چرا که نبود آموزش و کمبود نیروهای فنی و متخصص مانع اصلی برای پیشرفت صنعت است، در این زمینه از حضور اساتید صاحب نام داخلی بهره مند هستیم و فعلا نیاز حضور اساتید خارجی را در این بین احساس نکردیم چرا که اساتید ایرانی بسیار متبحر و دانشمند هستند.

وی به نوآوری در عرضه محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: توانستیم قطعه ای تولید کنیم که مانع سقوط آزاد آسانسور شود که این قطعه حساس و وارداتی در حال حاضر تولید کننده آن شرکت رویش صنعت می باشد و قیمت مشابه خارجی آن نسبت به محصول مشابه تولید داخل ۷ برابر گران تر است.

کیانوش موحد زاده حجم تولید این شرکت را در سال حدود ۵۰۰ دستگاه عنوان کرد و گفت : از این تعداد حدود ۳۰۰ دستگاه استفاده داریم، ولی باید اشاره کنم که ارزش افزوده و مالیات که مشتریان تمایلی به پرداخت آن ندارند باعث شده که بار سنگین مالی زیادی بر دوش تولید کنندگان تحمیل شود و ما در زمینه تولید و تامین نیروی انسانی با مشکل مواجه باشیم.

مدیر عامل شرکت رویش صنعت آیریک در انتها با ابراز گلایه مندی از وجود اجناس تقلبی در بازار و نوسانات قیمت که متضرر شدن تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان را در پی دارد، ادامه داد: متاسفانه ما نمی توانیم با وجود تحریم ها که سبب عدم وجود ثبات در بازار گردیده است قیمت گذاری نهایی برای محصولاتمان داشته باشیم و به تبع آن این امر مشتریان را ناراضی نگه می دارد که امیدواریم در آینده نه چندان دور این مشکلات مرتفع گردد.

 

استان اصفهان- بین نیوز- الهام ندیمی