به گزارش شبکه اطلاع رسانی بین نیوز، کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت جوی کشور برای امروز هفتم خرداد و روزهای آتی را تشریح کرد.

رفیعی با بیان اینکه امروز از نظر بارش‌ها در ساعت‌های بعد از ظهر بخش‌هایی از آذربایجان‌های شرقی و غربی، همدان، زنجان، کردستان، شمال استان مرکزی، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهند داشت، گفت: در سایر مناطق کشور اما جو آرام خواهد بود؛ با این حال اما فردا علاوه بر این مناطق استان اردبیل نیز بارش باران را تجربه می‌کند.

وی افزود: روز دوشنبه مجدداً بخش‌هایی از شمال غرب کشور، ارتفاعات تهران، البرز و جنوب سیستان و بلوچستان و به تناوب روز چهارشنبه مناطقی از شمال غربی و ارتفاعات تهران و البرز در ساعت‌های بعدازظهر این شرایط را خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در نوار شرقی کشور خبر داد و عنوان کرد: از امروز تا روز چهارشنبه برای نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را پیش‌بینی می‌کنیم.

رفیعی با تاکید براینکه امروز و فردا در غرب استان هرمزگان، بوشهر، جنوب استان فارس و جزایر شرقی خلیج فارس وزش باد شدید خواهد بود و در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک می‌شود، اظهار کرد: آب‌های شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز از امروز تا روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهند بود و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی به ۱.۵ متر و در مناطق فراساحلی به دو متر خواهد رسید؛ از این رو احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی و تاسیسات دریایی وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان تهران را صاف پیش‌بینی کرد و گفت: تهران امروز گاهی وزش باد را تجربه می‌کند؛ همچنین حداکثر دما در پایتخت ۲۹ درجه بالای صفر و حداقل دما نیز به ۱۹ درجه بالای صفر می‌رسد.