به گزارش پایگاه خبری بین نیوز، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: این ۵۰۰ واحد از محل تفاهمنامه بین سازمان برنامه و بودجه و استانداری خراسان رضوی در سال گذشته مبنی بر ساخت ۲ هزار واحد مسکونی بوده که امروز ساخت آن توسط بنیاد مسکن آغاز می‌شود.

سید رضا موسوی نیا افزود: این تعداد واحد در زمینی به مساحت ۵۶ هزار مترمربع در قالب ۶۵ بلوک هشت واحدی ساخته می‌شود که هر واحد ۲ خوابه و ۷۳ مترمربعی خواهد بود.

وی اضافه کرد: این واحدهای مسکونی ویژه ساکنان حاشیه شهر مشهد است که مسکن آنان مناسب و بادوام نیست که هر متقاضی با آورده خود می‌تواند از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد بانک و ۲۵ میلیون تومانی کمک بلاعوض بنیاد مسکن بهره گیرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: زمان پیش بینی شده برای اتمام ساخت ۵۰۰ واحد مزبور و تحویل آنها به متقاضیان پایان سال ۱۴۰۰ است.

موسوی نیا افزود: ساخت هزار و ۵۰۰ واحد باقیمانده در حاشیه شهر مشهد به صورت خودمالک ویژه متقاضیانی است که ساکن این منطقه بوده و تمایل به نوسازی واحد مسکونی خود دارند که این امربا کمک شهرداری محقق خواهد شد.

پنج میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در ۱۴۱ هزار هکتار بافت فرسوده شهرهای ایران وجود دارد و سهم خراسان رضوی از بافت‌ فرسوده و ناکارآمد شهری کشور ۷.۸ درصد و از سکونتگاه‌های غیررسمی ۱۰ درصد است.
سکونتگاههای غیررسمی ۱۳ درصد مساحت مشهد و ۳۲ درصد جمعیت این کلانشهر را در خود جای داده اند بدین ترتیب حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه این کلانشهر سکونت دارند.

  • منبع خبر : ایرنا