یکی از شاهکارهای معماری آرک چین هتل است که توسط مهندسین و شرکت معماری روسی Remistudio پیاده سازی شده است.

هتل قایق شناور در چین بر روی سطح آب طراحی شده است و فضای زیبایی برای مهمانان فراهم می کند. Ark هتل چین یکی از معروف ترین هتل های شناور جهان است که ساختمان خلاقانه آن به دلایل بسیاری طراحی شده است.

این شرکت مفهوم بیوسفر(یکی از لایه ی های زیست محیطی کره زمین) را به صورت مصنوعی در چشم انداز هتل اجرا کرده است که یکی دیگر از شاهکارهای معماری این هتل خارق العاده محسوب می شود.

 

 آرک چین هتل

آرک چین یک هتل محنصر بفرد گنبدی در جهان محسوب می شود که با قوس های چوبی،کابل های فولادی،و لایه های پلاستیکی ساخته شده است.

سازه ها و مواد استفاده شده در این ساختمان توسط ETFE دارای فلزهای محکم،ظریف،بادوام،قابل بازیافت، مقرون به صرفه و سبک تر از یک شیشه است.

این هتل دارای گواهی نامه های معتبر زیست محیطی است.

هدف از طراحی این هتل

آرک چین به این منظور طراحی شده است که در برابر بلایای طبیعی همچون سونامی، سیل و بالا آمدن سطح آب اقیانوس بر روی سطح آب شناور باشد.

محیط سبز و خودروی  گیاهان در بخش های این هتل یکی دیگر از نکات جالب است. این گلخانه در طول روزهای آفتابی به عنوان فیلتری برای جلوگیری از عبور نور خورشید به داخل اتاق ها عمل می کند.

در طراحی این سازه ی عظیم از پنل های خورشیدی برای تامین برق هتل،سیستم محافظت از محیط بیولوژیکی هتل در برابر آب باران و نیز یک سیستم خودکار جمع آوری زباله و نظافت استفاده شده است.

به نظر می رسد که این طراحی از فیلم های علمی_تخیلی الهام گرفته است. فقط باید امیدوار باشیم که پیشبینی های گرم شدن کره ی زمین دال بر نادرستی باشند که ما در قرن ۲۲ به دیدن این هتل برای تفریح برویم.

بین نیوز